Realizacje Meble kuchenne i realizacje domowe

Realizacja przestrzeni publicznej - biblioteka nie musi być nudna!

Realizacja przestrzeni publicznej - biblioteka nie musi być nudna!

09.11.2020

Projekt i realizacja Biblioteki pokazuje, że przestrzeń publiczna nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie może być ciekawa, komfortowa i skrojona na miarę. Cały projekt zawierał elementy dekoracyjne takie jak lamele naścienne czy zabudowa regałowa z elementami tapicerowanymi. Blaty biurek w tej realizacji były podniesione na ozdobnym profilu, który nadaje konstrukcji lekkości.

Współczesne biblioteki nie są już miejscem jedynie do wypożyczania książek. Wiele z nich prowadzi działalność zarówno kulturalną jak i edukacyjną. Aranżacja wnętrz w bibliotekach to w dzisiejszych czasach dużo więcej niż tylko standardowe półki czy regały na książki i czasopisma.

Pomieszczeniem znajdującym się w każdej bibliotece jest czytelnia, która poza swoją podstawową rolą pełni także funkcję miejsca w którym można skorzystać z internetu czy pograć w planszówki. Dlatego nowoczesne meble do biblioteki to również stoły, krzesła czy fotele. W czytelniach, z których korzysta dużo dzieci pojawiają się bardzo często niestandardowe meble do siedzenia. My wykonaliśmy siedziska wbudowane wśród regałów, które ostatecznie zostaną wyłożone poduchami i elementami tapicerowanymi do siedzenia. Można w nich wygodnie i beztrosko rozsiąść się z książką w ręku. Niektórzy czytelnicy, szczególnie dzieci, spędzają w bibliotekach coraz więcej czasu, dlatego wykonaliśmy również szafki i półki do odłożenia swoich rzeczy czy wieszaki na ubrania. Oprócz tego wykonaliśmy również regał ekspozycyjny, na którym można umieścić nowości książkowe.

Równie ważnym elementem są lady recepcyjne pozwalające na wygodne wypożyczanie i oddawanie książek. W tej realizacji na życzenie klienta wykonaliśmy dwa biurka z kontenerkami. Nie mogliśmy zapomnieć o pracownikach, dlatego ta realizacja spełnia standardy ergonomicznego wyposażenia miejsca pracy. Za biurkami wykonaliśmy zamykane szafki na dokumenty, dzięki czemu jest do nich łatwy dostęp.

Samo pomieszczenie to nie tylko meble ale też ściany. Wykonaliśmy lamelki, które nadają temu pomieszczeniu charakteru.

Realizacja biblioteki to duże wyzwanie. Jest to miejsce użyteczności publicznej, w którym zderzają się dwa światy - rzeczywistości i literackiej fikcji. Ze względu na to, że jest to przestrzeń publiczna, z której korzysta dużo ludzi, meble muszą być stabilne i wytrzymałe. Dodatkowo zarówno czytelnicy jak i pracownicy muszą się dobrze czuć wśród nich. Całe szczęście, dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu, nasza firma poradziła sobie z tym zadaniem.

 


Udostępnij:

Galeria realizacji