Blog Ogólne

Dobre pierwsze wrażenie - czyli meble do recepcji.

Dobre pierwsze wrażenie - czyli meble do recepcji.

Ogólne | 28.06.2022


Dlaczego atmosfera panująca w recepcji jest tak ważna?

Dlatego, że jest to miejsce pierwszego kontaktu z firmą. Kontrahent przychodzący do recepcji oczekuję na ogół sprawnej i miłej obsługi. To czy będzie ona w taki sposób odebrana zależy od zachowania recepcjonisty oraz ogólnego komfortu sytuacji. Na oba te czynniki duży wpływ będzie miała aranżacja pomieszczenia.

Lada jest sercem recepcji.

Podstawowe zadanie jakie ma do spełnienia to zapewnienie wygody gościom i pracownikom. Należy zastanowić się nad tym czy obsługa będzie trwała krótko czy będzie przeciągła się w czasie. W pierwszym przypadku najbardziej odpowiedni będzie wysoki moduł, w drugim warto wybrać coś niższego i dobrać do tego wygodne krzesła. Dostępne są też modele hybrydowe. W nielicznych przypadkach sprawdzi się po prostu solidne biurko. Mebel powinien zapewniać odpowiedną przestrzeń roboczą. Najlepiej jeśli jest ona ukryta przed wzrokiem odwiedzających. Pozwoli to uniknąć wrażenia bałaganu i pomoże w ochronie danych wrażliwych.

Niezbędne jest też wygospodarowanie miejsca do przechowywania dokumentów i pomocy biurowych. Sprawdzi się tu pojemna szafa biurowa, różnego rodzaju kontenerkiszafki biurowe.

Ważne jest też stworzenie przestrzeni pełniącej rolę poczekalni.

W zależności od potrzeb może ona mieć różny charakter. W niektórych przypadkach wystarczą krzesła. To rozwiązanie sprawdzi się np. w miejscach świadczenia usług medycznych. W przypadku biura czy hotelu można zamiast krzeseł pomyśleć o wygodnych sofach i fotelach oraz stolikach kawowych. Tu warto zwrócić uwagę na trwałe, nie chłonące brudu obicia. Dobrze jeśli interesanci będą mogli odłożyć odzież wierzchnią na wieszak lub do szafy.

Wybierając materiały, z których będą zrobione meble kierujmy się charakterem miejsca i celem jaki chcemy osiągnąć. W przypadku obiektów noclegowych wysokiej klasy możemy zdecydować się na najbardziej ekskluzywne tworzywa. W przypadku recepcji biurowej również, jednak tu należy uważać, żeby nie osiągnąć efektu zbyt dużego przepychu. Może to przytłoczyć naszych klientów. Jeśli nie chcemy przeznaczyć na meble pokaźnego budżetu możemy wybrać bardziej ekonomiczne materiały, które również pomogą osiągnąć stylowy efekt. W wielu miejscach sprawdzą się też proste, estetyczne zabudowy.

Chcesz, żeby było one postrzegane w pozytywny sposób? Zadbaj o dobry klimat.

Podsumowując wybraliśmy już odpowiednią ladę recepcyjną, która zapewni komfort pracy recepcjoniście i przełoży się na wysoką jakość obsługi. Będzie też reprezentacyjna i wygodna dla gości. Zadbaliśmy o odpowiednią ilość mebli do przechowywania dokumentów. Wygospodarowaliśmy miejsce, w którym interesanci będą mogli pozostawić odzież wierzchnią i wygodnie poczekać na załatwienie swojej sprawy. Teraz możemy zadbać o szczegóły nadające profesjonalny charakter. Na przykład wyróżnienia i nagrody zdobyte przez firmę, stojak na wizytówki czy prasa branżowa. Na koniec dodajmy akcenty ozdobne takie jak rośliny czy obrazy i świetna aranżacja recepcji gotowa.

Niezależnie od tego jakiego efektu potrzebujesz w swojej recepcji sprawdź ofertę Davo Meble.

Jako firma z doświadczeniem i szerokim gronem zadowolonych klientów, możemy podjąć się każdej realizacji.

Zapraszamy do kontaktu.


Udostępnij:


Kategorie

Ogólne (16)


Klienci Davo Meble